Doç. Dr. Yüksel Kankaya

3000'in üzerinde
başarılı operasyonla
güvenilir uzman.

Doç. Dr. Yüksel Kankaya

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


1977 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1994 yılında İzmir Karşıyaka Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 2001 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nin güzel ailesine katılarak, 2007 yılında Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı oldu. Kısa süreli olarak Batman Devlet hastanesi ve Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştıktan sonra; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki kariyerine devam etti.
2009 yılında Diyarbakır Asker hastanesinde askerlik hizmetini tamamladı. 2012 yılında başasistanlık sınavı ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nin akademik kadrosunda görevine devam etti. 2018 yılında Doçentlik ünvanını aldı. 2019 yılında eğitim görevlisi pozisyonundan ayrılarak kendi kliniğinde hizmet vermeye başladı.
17 yılı aşkın kariyer sürecinde; 40 dan fazlası yurtdışı olmak üzere, 70 e yakın makalesi, ulusal ve uluslararası yüzlerce yazılı ve sözlü sunumu bulunmaktadır. 2007 yılından sonra eğitimine başlamış yaklaşık 20 kadar asistan arkadaşının eğitim almasında aktif rol almıştır. Asistanların yarısına yakınının tıpta uzmanlık tezlerinin danışmanlığını yaparak akademik kariyerine devam etmiştir. Bu süreçte özellikle el ve mikrocerrahi ameliyatları ile ilgilenirken 700 e yakın el ve parmak kopması vakası tecrübesi bulunmaktadır. El cerrahisi ve mikrocerrahi dışında rekonstrüktif cerrahi ihtiyacı olan binlerce hastanın tedavisinde aktif olarak çalışmıştır.
Sağlık bakanlığı aracılığı ile Somali, Moritanya gibi 10 a yakın ülkede dudak damak yarığı, yanık sekeli ve tümörü olan hastanın tedavisi için yurtdışı hizmeti vermiştir. Estetik cerrahi alanında özellikle burun estetiği olmak üzere ,meme estetiği ve yüz estetiği ihtiyacı olan 1000’nin üzerinde hastanın ameliyatını gerçekleştirdi.
  • işini en ıyı sekılde yapan hastalarıyla saatlerce bıkmadan usanmadan ılgılenen alanında yenılıklerı bırebır takıp edıp prpfosyonellıgıne yenılıkler katan bır doktor herkese tavsıye ederım doktor beye de cok tesekkur ederım.
  • Yüksel Hocamı 3 defa özel hastane de yaptırdığım başarısız ameliyattan sonra tanıdım, psikolojimle birlikte nefes problemimi de tedavi etti. beni aralıksız uykuyla tanıştırdığı için en önemlisi de artık aynalara mutlu bakabildiğim için çok teşekkür ederim ellerinize sağlık Hocam. Sevgili Gökhan Hocam sayesinde iyi ki sizinle tanışmışım.
  • Sevgili doktorum Yüksel bey sayesinde nefes almaya başladım problemsiz bir burun ameliyatı sonrasında hiç ağrı çekmeden bu süreci çok rahat atlattım. Ameliyat öncesi ve sonrasında gösterdiği ilgi ve özene çok teşekkür ediyorum. Bu kadar mütevazi ve hastasıyla yakından ilgilenen bir doktorla hiç karşılaşmadım. Herkese güvenle tavsiye edebileceğim bir doktor.